SOLIDWORKS NETWORK LİSANSI ÖDÜNÇ ALMA

SOLIDWORKS NETWORK LİSANSI ÖDÜNÇ ALMA

SOLIDWORKS Network veya Draftsight Enterprise lisansınızı, geçici bir süreyle ödünç almak isteyebilirsiniz. Örneğin; firma dışına, yani ağ dışına çıkmanız gereken durumlar olabilir. Lisansı ödünç aldığınızda, size ağa bağlı kalmadan lisansınızı Standalone gibi kullanma imkanı sunulmaktadır. Lisansınızı ödünç almadan önce bilgisayarınızın yerel ağa bağlı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Lisans ödünç alma süresi en fazla 30 gündür. 30 gün ödünç aldıktan sonra bir 30 gün daha alabilirsiniz. 30 gün tamamlanmadan da dilerseniz lisansınızı sunucuya tekrar geri gönderebilirsiniz. Lisansınızı 30 gün sonunda göndermemeniz halinde ise kendiliğinden sunucuya geri dönecektir. 

Lisans ödünç alma işlemini şu sırayla tamamlayabilirsiniz;

Windows arama çubuğuna “SolidNetwork License Manager” yazarak karşımıza çıkan “SolidNetwork License Manager Client 20XX” programını açınız. Windows arama çubuğundan ulaşamadığınız takdirde, Windows başlat menüsüà SOLIDWORKS Araçları 20XXà SolidNetwork License Manager Client 20XX yoluyla da ulaşabilirsiniz.


·       Program açıldığında “License Borrowing” sekmesine tıklayınız. Burada firmanızın ödünç alabileceği ürünlerin listesini göreceksiniz.

·       Ödünç almak istediğiniz ürüne karar verdikten sonra, hangi tarihe kadar ödünç almak istiyorsanız bu tarihi ve ürün listesinde istediğiniz ürünü seçiniz ve “Borrow” butonuna tıklayınız. Ödünç alınacak süre en fazla 30 gün olmak zorundadır.